top of page
  • תמונת הסופר/תItay Alon

דיסנילנד פריז ווירוס הקורונה, מתי הפארקים יפתחו?

עודכן: 29 במאי 2020

הפארקים של דיסנילנד פריז וולט דיסני סטודיו היו סגורים מאז אמצע מרץ בגלל מגיפת הקורונה. עם זאת, רבים תוהים זה חודשיים "מתי דיסנילנד פריז תיפתח מחדש?"

מנהלים, חברי צוות, שחקנים, סוכני תיירות והמבקרים עצמם תוהים מתי פארק השעשועים הכי גדול בצרפת ייפתח מחדש.

בואו נדבר על מה כבר אנחנו יודעים.

עם כ -27,000 אורחים ביום (נתון לפי שנת 2018), פארק דיסנילנד פריז וגם וולט דיסני סטודיו הם יעד התיירות עם מספר המבקרים הגדול באירופה. הפארקים נסגרו מאז אמצע מרץ בגלל מגיפת הקורונה המתפשטת בכל רחבי העולם, והחברה עומדת בפני הפסדים כספיים כבדים. בצרפת, תהליכי רווחה שגובשו על ידי הממשלה איפשרו להציל זמנית את הפארקים והעובדים.


המייסד פיליפ דה וילייר אומר כי נשיא צרפת החליט ביחד עם מועצת ההגנה כי פתיחת אתרי התיירות ופארקי השעשועים באזור הירוק ייערכו ב -2 ביוני. אך לצערנו, איל-דה-פראנס עדיין נמצאת באזור כתום (עדיין מסוכן), על פי מקורות תקשורות שונים התכנון לפתיחה המחודשת יהיה לקראת סוף הקיץ.

כמובן שהכל תלוי במצב והכל יכול להשתנות מהרגע להרגע.

אך באתר הרישמי מציינים את יום הבסטיליה והם טוענים שכל מי שיזמין כרטיסים ולינה במלונות מה15 ליוני והילך יאושר עם תנאי ביטול לאור המצב. נעקוב אחר ההתפתחויות ואישור ההזמנה עשוי להשתנות בהתאם למצב הבריאותי. אם המצב יחמיר ונעמוד בפני גל שני לא יתאפשר לאדר הזמנה זאת. אם הזמנת שהייה במהלך הסגר או לפני ה -14 ביולי (יום הבסטיליה), תנאי ההחזר של 2020 נותנים לך שתי אפשרויות: "אתה יכול לבחור לקבל החזר כספי על הסכום שכבר שילמת עבור החופשה שלך, או לקבל שובר עבור אותו סכום".


בואו נגיד שאני קצת סקפטי, לראות את הפארקים פתוחים כבר באמצע יוני זה נראה כמו חלום מתוק ורחוק. אני מאוד רוצה להאמין שאני טועה. אך עם זאת, כבר אנו רואים שינוי של ממש והתקדמות נכונה לכיוון מתווה אסטרטגי ליציאה מהמצב הנוראי הזה. במידה ויחליטו על פתיחת שערי דיסנילנד פריז, ניתן יהיה לראות העתקה מדוייקת של מתווה החזרה לשיגרה של דיסנילנד שאנחי, שפתח את שעריו כבר ב11 למאי עם מגבלות תנועה, בדיקת חום בכניסה, מסכות פנים חובה מספר מצומצם של מבקרים.


ראש הממשלה, אדוארד פיליפ, אמר שהאיסור על מסעות של יותר ממאה ק"מ (62 מיילים) יסתיים ב -2 ביוני, והוסיף כי בתי קפה, ברים ומסעדות באזורים ירוקים כביכול יוכלו לפתוח מחדש באותו תאריך. לא יותרו יותר מעשרה אנשים לשבת יחד, יש לשמור על שולחנות במרחק של מטר אחד מהשני ועל צוות המטבח והמסעדה ללבוש מסכות. פיליפ אמר כי בתי ספר תיכוניים ואוניברסיטאות באזורים ירוקים יוכלו לחדש את הלימודים החל מה -2 ביוני, אך עליהם לפעול על פי ההנחיות החדשות, מקסימום 15 תלמידים בכיתה. באזורים הכתומים (כמו פריז) רוב השיעורים לא יחלו שוב עד ספטמבר. ראש הממשלה אמר עוד כי גבולותיה החיצוניים של המדינה יישארו סגורים עד ה- 15 ביוני, כאשר יש לקוות שהם ייפתחו מחדש בפני אזרחי האיחוד, בתיאום עם מדינות EU27 אחרות. פיליפ אמר שצרפת הייתה "במקום טוב יותר ממה שציפינו להיות", אך הפציר באנשים להמשיך לכבד את הכללים ולהישאר בזהירות וערנות.

נכון ל28 למאי


לסיכום וכדי שלא אצור תחושה של תקווה או בלבול, אני ממליץ להמתין להנחיות של גורמים רישמיים מדיסני עצמה והנחיות של ממשלת צרפת. דיסנילנד לא תברח לנו. הרי גם שיפתחו את שערי הפארקים עם כל המגבלות, האם זאת החופשה שתמיד חלמנו?

הכיוון הוא חיובי ונראה שעוד רגע אנחנו שם.

אז עוד קצת סבלנות ונוכל לפגוש שוב את מיקי, מיני, אלזה וכל שאר החברים.


מוזמנים להצטרף אלינו לקבוצת הוואטסאפ והפייסבוק של המטיילים בפריז ולהישאר מעודכנים.

קבוצה חדשה למטיילים בפריז בחסות אתר www.post2coast-paris.co.il

הצטרפות לקובצת הפייסבוק: https://bit.ly/3btCEvW

הצטרפות לקבוצת הוואטסאפ: https://bit.ly/2UFktMO

216 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page