top of page

מוזיאונים

מוזיאון הלובר Musée du Louvre

מוזיאון הלובר הוא אחד המוזיאונים הוותיקים, הגדולים והמפורסמים ביותר בעולם.

בכניסה הראשית ממוקמת פירמידת זכוכית לצד מזרקה. בעבר שימש הלובר כארמון עבור המלכים של צרפת וכל אחד מהם שיפץ והרחיב אותו או בנה בו אגפים חדשים.

מוזיאון לובר נבנה לראשונה בשנת 1190 כארמון מלכותי מבוצר, שתפקידו היה להגן מפני הוויקינגים ומכאן גם שמו, אותו ניתן לפרש כמקום מבוצר. בשנת 1546 החלה הפיכתו לארמון מגורים מלכותי, אנרי הרביעי (1589-1610) היה הראשון שאיחד בין ארמון הלובר לארמון טווילרי. בזמנם של לואי ה-13 ושל לואי ה-14 נוספה החצר המרובעת.

זהו המוזיאון הגדול ביותר בפריז והוא מכיל את יצירות האמנות המפורסמות והחשובות ביותר בעולם. יצירות כמו המונה ליזה, המדונה והילד של ליאונרדו דה וינצ'י הן רק חלק מהעבודות המפורסמות אשר מונצחות במוזיאון. זהו המוזיאון הכי מתוייר בעולם, ומבקרים בו למעלה מ-8 מיליון אורחים בשנה. נמצאות בו מעל ל-35,000 יצירות אמנות, המוצגות על פני למעלה מ-60,000 מ"ר.

מומלץ ללמוד מראש את מבנה המקום כדי שתוכלו להתמקד במה שמעניין אתכם ולא תפספסו חלקים. מומלץ לערוך את הביקור באמצעות מדריך קולי או סיור מודרך, כך תזכו להסברים מפורטים ומקצועיים.

מוזיאון הלובר

מוזיאון ד'אורסה Musée d'Orsay

נחשב לאחד מהמוזיאונים החשובים ביותר בפריז. למוזיאון אוסף אמנות מרשים, הכולל מגוון יצירות חשובות ומפורסמות מ-1848 עד 1914. תוכלו למצוא פה את מיטב יצירות האימפרסיוניזם, פוסט-אימפריוניזם, נטורליזם ועוד.

כיאה לפריז, גם המבנה עצמו מפואר וייחודי לא פחות מיצירות האומנות שבו. המבנה בין שלוש הקומות שימש כתחנת רכבת ומלון בעבר. בעת הביקור תוכלו עדיין לראות את שעוני הענק ששימשו את הנוסעים והקומות קצת מזכירות עדין רציפים מאורחים. אוסף היצירות בד’אורסיי יוצר רצף כרונולוגי אמנותי יחד עם שני מוזיאוני האמנות החשובים בעיר- הלובר עם אמנות עתיקה וקלאסית ופומפידו עם אמנות מודרנית ובת-זממנו.

מומלץ לשלב ביקור במוזיאון כדי לזכות לראות את יצירותיהם של האמנים דגה, קורבה, מונה, רנואר, סזאן, ואן גוך, פיסארו, מאנה, טולוז לוטרק ועוד. המוזיאון מציג גם פסלים, אמנות דקורטיבית, תבליטים, צילום וריהוט. תוכלו לראות את היצירות של האמנים האימפרסיוניסטים החשובים ביותר- מונה עם “נשים בגן”, “ערמות חציר” ו”פרגים”, את ציוריו המפורסמים של רנואר כמו “ריקודים במולאן דה-לה-גאלט” ו”המתרחצות”, כמה מהפסלי הרקדניות המפורסמים ביותר של דגה ויצירותיו החשובות של מאנה “ארוחת בוקר על הדשא” ו”אולימפיה”.

מוזיאון ד'אורסה

מוזיאון רודן Musée Rodin

אחד מהמוזיאונים החשובים בפריז. הוא מציג את רוב יצירותיו המשמעותיות של הפסל הצרפתי המפורסם אוגוסט רודן. רודן נחשב כאחד הפסלים החשובים ביותר בצרפת, והיה ידוע בסגנונו הריאליסטי. הוא פעל במהלך תקופת המלחמה עם פרוסיה ועד לתחילת המאה ה-20 בתקופת “הבל פוק” – העידן היפה.

במוזיאון ניתן לראות את רוב יצירותיו של רודן, כגון “האדם החושב”, “הנשיקה” ו-“שערי הגיהנום”. רבים מפסליו של רודן פזורים בגינות הנרחבות של המוזיאון וכמו כן ניתן להתרשם מציורים של מונה, רנואר וואן גוך שהיו חלק מאוספו הפרטי של הפסל.

"האדם החושב" הוא אחד מהפסלים המפורסמים ביותר של רודן. הוא מתאר אדם שקוע במחשבות עמוקות, עשוי ברונזה. 


 

מוזיאון רודן

מרכז ז'ורז' פומפידו Centre Georges-Pompidou

מרכז תרבות עירוני בפריז, המשמש משכן לספרייה ציבורית ומוזיאון לאמנות מודרנית. הכיכר הענקית שלידו הפכה לאתר תוסס של מופעי רחוב מכל הסוגים. המבנה קרוי על שמו של ז'ורז' פומפידו, נשיא צרפת בסוף שנות ה-70.

חלק מהפריזאים קוראים למרכז גם "בובור" על שם הרובע שבו הוא נמצא.

המבנה האדריכלי נבחר לאחר תחרות גדולה בין אדריכלים רבים. בסופו של דבר הוא תוכנן על ידי האדריכלים רנצו פיאנו וריצ'רד רוג'רס בסגנון היי-טק. הבניין מעוצב כך שכל מערכותיו והצנרת שלו חשופות ותלויות בחוץ. המערכות לאוורור, להובלת מים, חשמל, ביוב וגז, וכן גרמי המדרגות, תלויים על הקירות החיצוניים ואינם מוצנעים בתוך הקירות כמקובל. הצנרת צבועה לפי תפקודה. בראש הבניין נמצאות מסעדה יוקרתית בשם "ז'ורז'" ומרכז לתצפית על גגות העיר.

עיצובו של המבנה עורר דיון ציבורי נרחב. הוא אף זכה לכינוי "בית הזיקוק של פריז" בפי תושבי פריז שהתנגדו לו.

מרכז ז'ורז' פומפידו 

מוזיאון פיקאסו Musée Picasso

הוא מוזיאון באזור המארה שברובע השלישי של פריז בצרפת. המוזיאון ממוקם ב"אוטל סאלה" (Hotel Salé) ברחוב תוריניי (rue de Thorigny). המוזיאון כולל למעלה מ-3,000 יצירות אמנות של פבלו פיקאסו, לרבות ציורים, רישומים, איורים, פסלים וכן תמונות על חיי האמן. הציורים מוצגים בסדר כרונולוגי, תוך הצגת האירועים שאירעו בכל תקופה ותקופה בחייו של האומן, אירועים היסטוריים שאירעו באותה תקופה, והשפעתם על עבודתו של האומן. כמו כן מציג המוזיאון יצירות של בני תקופתו של פיקאסו, ובהן יצירות של סזאן ומאטיס, תוך הצגת ההשפעות ההדדיות בין היצירות.

ליצירות האמנות של פיקאסו נלווה מידע רב על התקופה ועל יחס התקופה ליצירות - כך למשל, לצד תמונות של פיקאסו משנות ה-50 מוצגים קריקטורות של התקופה המציגות את יחס אנשי התקופה (השלילי בדרך כלל) ליצירות. היצירות מוצגות בסדר כרונולוגי, ולצידן תמונות של פיקאסו עצמו ושל הליך היצירה של היצירות. כמו כן מנסה המוזיאון להראות את ההקשר בין חייו האישיים של פיקאסו ליצירות. כך לדוגמה, מציג המוזיאון איך השפיעה לידתה של נכדתו של פיקאסו על יצירותיו שהפכו פחות אבסטרקטיות לאחר הלידה.

בקומה השנייה של המוזיאון ישנו שטח לתצוגות זמניות, והקומה השלישית מיועדת למשרדי המוזיאון ולספריה.

מוזיאון פיקאסו

מוזיאון גרוון Musée Grévin

מוזיאון השעווה הפריזאי הממוקם בלב רובע 2 בפריז ונחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים והמרעננים בפריז. פריז שידועה בהיותה עיר שעמוסה בהיסטוריה ומוזיאונים "כבדים" בעלי אוריינטציה של אומנות קלאסית, ארכיטקטורה מפוארת ואולמות עמוסי שנות היסטוריה ותרבות גבוהה, נהנית גם ממוזיאון השעווה שמהווה אתנחתא קלה מכל התרבות הגבוהה ומהווה מפגש חביב עם התרבות הפופולארית בת זמננו.

כמו אחיו הלונדוני, מאדאם טוסו, כך גם מוזיאון גרווין מתפאר במיצגי שעווה מרשימים של מיטב שועי עולם. יש כאן אוסף של לא פחות מ-500 בובות שעווה בגודל טבעי שפוסלו בצורה מוקפדת כך שידמו דמיון רב למקור. תוכלו למצוא כאן בין המיצגים אנשי רוח, תרבות, מוזיקה, כוכבי טלוויזיה פופולאריים ועוד.

המוזיאון מהווה אבן שואבת לתיירים ומשפחות בעיקר בשל היות המוזיאון אטרקציה נפלאה לילדים שנהנים ממגוון המיצגים הוויזואליים המרשים שבו. לצד מיצגי הבובות ואולמות התצוגה יש כאן גם לא מעט מייצגים ויזואליים שונים וביניהם: סרטים על תהליך יצירת הבובות, סדנאות יצירה בשעווה, מייצגים אור קוליים עם דמויות זזות ושלל אפקטים. 

מוזיאון גרוון

מוזיאון האורנז'רי  Musée de l'Orangerie

הוא מוזיאון לאמנות אימפרסיוניסטית ופוסט-אימפרסיוניסטית הממוקם בסמוך לכיכר הקונקורד, בצידם הדרומי של גני הטווילרי, על גדת נהר הסן, ברובע הראשון.

המוזיאון מציג מיצירותיהם של פול סזאן, אנרי מטיס, אמדאו מודיליאני, קלוד מונה, פבלו פיקאסו, פייר-אוגוסט רנואר, אנרי רוסו, חיים סוטין, אלפרד סיסלי ומוריס אוטרילו.

מבנה המוזיאון שימש במקורו כחממה עבור עצי התפוזים שגדלו בגני ארמון הטווילרי - ומכאן שמו - "האורנז'רי" (חממת התפוזים).

מוזיאון האורנז'רי

מוזיאון השוקולד Chocolate Museum - Choco-Story Paris

האמת היא שלאור מרכזיותו של השוקולד בפריז, הן כתוצר בזכות עצמו, והן כאחד מחומרי הגלם החשובים ביותר בתחום הפטיסרי, מוזר שרק לאחרונה נפתח מוזיאון השוקולד בעיר. המוזיאון הוא בעצם חלק מרשת של מוזיאוני שוקולד אשר החלה את דרכה בבלגיה, לאחר מכן נפתח הסניף בפראג והסניף הפריסאי הנו השלישי במספר. מאיפה מגיע השוקולד? כמה שנים קיים השוקולד? מי המציא אותו? האם המתוק הזה בריא? האם הוא גדל על העצים?

המוזיאון מורכב משלושה חלקים, אשר מציגים בצורה מרשימה את היסטוריית השוקולד. המוזיאון עשיר במידע אשר מובא בשלוש שפות (צרפתית, אנגלית וספרדית), ואין מדובר בעניין של מה בכך בצרפת שמקדשת את השפה הצרפתית. בנוסף, תוכלו למצוא בו מגוון עצום של כלים, החל מכלי ייצור השוקולד על כל שלביו, עובר בכלי הגשה, קנקני משקאות שוקולד, אריזות, פרסומות ועוד ועוד. האוסף עצום, ולמביני עניין הרי שמדובר ממש במאגר מדהים של מידע. 

המוזיאון מתאים לכולם - גדולים קטנים, חובבים וסתם מתעניינים. אם אתם מגיעים עם ילדים, הרי שרוב המוזיאון הוא היסטורי במהותו, אך על מנת לעניין את הילדים מועבר סיפור השוקולד גם באמצעות תצוגת פליימוביל בתאים קטנים ומוארים, הממוקמים לצד התצוגה של ה"גדולים" בגובה המתאים לקטנטנים. כן, יקבלו הילדים הגדולים יותר מעין כתב חידה אשר ילווה אותם במוזיאון ויגרום להם להתעניין במידע הרב שהוא מספק. כמובן שעבור הילדים גולת הכותרת היא ההדגמה שבסוף הסיור ובכלל זה טעימת הפרלינים...טוב נו, גם עבור המבוגרים...

מוזיאון השוקולד של פריז

מתחם דאלי  Espace Dalí

330 יצירות מאת הפסל והצייר סלבדור דאלי מוצגות במוזיאון דאלי (Espace Montmartre Salvador Dali) בתאורה מיוחדת. דאלי שנולד בקטלוניה, ספרד, היה חלק מתנועת האוונגרד האמנותי, שקישרה בין אמנים מארצות אירופה השונות. הקשר היה אמיץ במיוחד בין ברצלונה, בירת קטלוניה לפריז. הקמת תנועת הדאדא (בפריז) למשל, היכתה בדאלי הצעיר והשפיעה עליו רבות, מתנועה זו, שהוקמה בפריז, עם אמנים כמו דושאן למשל, גרמה לסוריאליזם להיווצר.

לדאלי, סוריאליסט מובהק, היה חלק מרכזי ביצירה הסוריאליסטית, ויחד עם חבריו הפריזאיים (והאחרים), כמו הקולנוען לואי בונואל, פרץ דרך לביטוי שונה ומהפכני באמנות. הסוריאליזם של דאלי מבקש להציג אוסף של סמלים, אשר מחברים את הצופה אל התת-מודע, אל פחדים עמוקים, כמיהות מודחקות ועוד. הסוריאליסטים התלהבו מאוד מעבודתו של פרויד, ורצו ליצור ולהביע את העולם הנסתר של הנפש, שהואר בכתביו וניסוייו.

ברבות מהיצירות של דאלי קיימת נוכחות של הפחד מהמוות, העיסוק בנרקיסיזם ומין יחד עם תסביכים פרוידיאניים שונים לרוב. השפה החדשה שיצר דאלי השפיעה ומשפיעה עד היום, לא רק בספירה האמנותית או הפילוסופית, אלא גם על עיצוב, אופנה, ותחומים שמקיפים את רובנו בחיי היום יום.

המוזיאון נמצא על גבעת המונמארטר ליד כיכר טרטרה. בין השאר מוצגים במוזיאון אוסף ציורי 12 שבטי ישראל שצייר לרגל מלאת עשרים וחמש שנים למדינת ישראל

מתחם דאלי 

פריז פאס-ליב 'Paris Passlib  או פריז פאס PARIS PASS

מתכננים ביקור של כשניים, שלושה או חמישה ימים? עם כל כך הרבה מוזיאונים ואתרים היסטוריים בעיר, אין זה קל לדעת היכן להתחיל ואיך לראות כמה שיותר בזמן מוגבל.

אנו מציעים לכם את הפתרון המושלם להנאה מקסימלית ממגוון האטרקציות, מוזיאונים ותחבורה של פריז בכרטיס אחד.

אך עם זאת אנו ממליצים לשקול אם אתם באמת צריכים את הכרטיס או לקנות כניסה לאטקרציות  מוזיאונים ותחבורה בנפרד.

לפניכם 2 פאסים שונים:

פריז פאס-ליב
פריז פאס

לרשימת האטרקציות המלאה שלנו באתרים:

אטרקציות נוספות מאתר גט יור גייד
אטרקציות נוספות מאתר טיקטס
bottom of page