top of page

פארקים ואתרים

מגדל אייפל Tour Eiffel

נקרא על שם המהנדס גוסטב אייפל שבנה אותו.

המגדל בנוי מ-18,038 קורות ברזל. 

לבנייתו נעזרו ב-300 טפסנים אקרובטים. לוחות הפלדה והחומרים עובדו במפעלים והובאו לאתר הבנייה כשהם מוכנים להרכבה. בבניית המגדל השתמשו ב-7,300 טון פלדה. משקלו הכולל של המגדל כ-10,100 טון. המגדל נצבע מדי שבע שנים, ולמבצע הצביעה דרושים כ-60 טון צבע.

גובהו הכולל של המבנה 324 מטרים (מפני הקרקע עד לקצה האנטנה בראש המגדל), ובו שלוש קומות עיקריות:

קומה א', בגובה 57 מטר מעל פני הקרקע

קומה ב', בגובה 115 מטר מעל פני הקרקע

קומה ג', בגובה 276 מטר מעל פני הקרקע

המגדל תוכנן תחילה לברצלונה שבספרד אך הוחלט לבסוף לבנות אותו בפריז לכבוד התערוכה העולמית של פריז (1889) במלאת 100 שנה למהפכה הצרפתית. 

כשישה מיליון מבקרים פוקדים את האתר מדי שנה.

לחץ לעבור למפה!

אם אתם מחפשים כרטיס כניסה בלבד, תמיד עדיף להזמין מהאתר הרישמי של המגדל.
במידה ואתם מחפשים כרטיס עם אקסטרות של עקיפת תורים או שילוב של הדרכה מקצועית או לא מצאתם זמינות באתר הרשימי, אפשר דרך אתרי הכרטיסים שעובדים עם האתר.

מגדל אייפל

שער הניצחון Skip the Line Arc de Triomphe Rooftop

השער הוקם בעקבות פקודתו של נפוליאון בשנת 1806 לזכר הניצחון בקרב באוסטרליץ.

גובהו כ-50 מטר, ורוחבו כ-45 מטר, מזכיר שתי תיבות (מנסרות מלבניות).

השער ניצב במרכזה של כיכר שארל דה גול (כיכר האטואל לשעבר), מוקף בכחמישה נתיבי תחבורה, ומן הגג שלו ניתן לראות את כל 12 הדרכים היוצאות מהכיכר. העלייה מתבצעת בתוך רגל אחת של השער, והירידה דרך הרגל השנייה.

השער ממוקם בסופו של השאנז אליזה, הרחוב המרכזי בפריז.

מתחת לשער הניצחון נמצא קבר החייל האלמוני, לזכר החיילים שנפלו במלחמות הרבות בהיסטוריה של צרפת.

בכל ערב מודלק ליד הקבר נר זיכרון.

לחץ לעבור למפה!

שער הניצחון של פריז

Montparnasse Tower: 56th Floor Panoramic Terrace

כאשר תבקרו בטור מונפרנס, תקבלו נופים חסרי תקדים של עיר האורות. אם אתם כמהים לנוף, וההמונים במגדל אייפל עושים לכם כאב ראש, Tour Montparnasse Paris הוא המקום בשבילכם.

למרות שזה אולי לא משתלב עם הארכיטקטורה האופיינית של פריז, למגדל מונפרנאס יש את אחת המעליות המהירות ביותר באירופה, שתוביל אתכם אל מצפה הכוכבים בקומה ה-56 תוך 38 שניות בלבד. משם תוכלו ליהנות מנופי העיר המרהיבים ב-360 מעלות. בנוסף, עם מחווני נקודת המבט, הסרטים, מסכי המגע והתערוכה, תמצאו את עצמכם לומדים הרבה על הבירה הצרפתית.

בקומה ה-56 שוכנת גם המסעדה הגבוהה ביותר בעיר, Le Ciel de Paris, כך שתוכלו לאכול אוכל משובח עם נוף משובח לא פחות. אבל אולי 56 קומות לא ממש מספיקות לך; במקרה כזה, תוכלו להמשיך עד למצפה הכוכבים החיצוני בקומה ה-59. ממוקם 210 מטר מעל מפלס הרחוב, זה המקום להפנות את מבטך על פני העיר, לזמזם מעט את אדית פיאף.

לחץ לעבור למפה!

Image by Felix Meynet

אופרה גרנייה Palais Garnier

בניין האופרה גרנייה, או כפי שהוא מכונה ארמון גרנייה (בצרפתית: Palais Garnier), הוא בית אופרה מרשים בקצה הצפוני של שדרת האופרה (Avenue de l'Opera) ברובע התשיעי של פריזצרפת.

הבניין נחשב לאחת מיצירות האדריכלות היפות והמפוארות ביותר בעת בנייתו. הוא נבנה בסגנון נאו-בארוקי, והוא הבניין השלושה עשר ששימש את האופרה של פריז מאז נוסדה על ידי המלך לואי ה-14 בשנת 1669.

בעבר נקרא הבניין בפשטות "בניין האופרה של פריז", אולם לאחר פתיחת האופרה בסטיליה בשנת 1989 נקרא הבניין "האופרה גרנייה" - Opera Garnier.

בית האופרה גרנייה הוא גם זירת ההתרחשות של הרומן הגותי "פנטום האופרה" שכתב העיתונאי הצרפתי גסטון לרו. על פי הרומן, הפנטום הוא גאון הנדסי ומוזיקלי מעוות שהיה שותף לבניין בית אופרה, בו הוא בנה בחשאי רשת של מחילות ומעברי סתר המאפשרים לו לנוע ברחבי הבניין כמו רוח רפאים ולהשליט את מרותו על המבנה, על מנהלי האופרה, על הזמרים ועל כלל העובדים באופרה.

לחץ לעבור למפה!

אופרה גרנייה

סנט שאפל Sainte-Chapelle​

היא כנסייה גותית הנמצאת באיל דה לה סיטה שבפריז. היא נבנתה בידי לואי התשיעי, מלך צרפת, לאחר שובו ממסע הצלב השביעי. הכנסייה קטנה יחסית, ובה חלונות הזכוכית (ויטראז') הנחשבים ליפים ביותר בפריז.

הכנסייה נבנתה בשנים 1242-1248, ונחנכה ב-26 באפריל 1248. סנט שאפל היא דוגמה מצוינת לסגנון גותי קורן (Rayonnant) שהתפתח בפריז בתקופת בנייתה. נבנתה על מנת לאחסן שרידי קודש חשובים: נזר הקוצים של ישו, תמונת אדסה ועוד כ-22 שרידי קודש של ישו, שהגיעו לידיו של לואי התשיעי, מאז אוגוסט 1239, באמצעות שני נזירים דומיניקנים מוונציה. בעוד אצילים אחרים גנבו שרידי קודש, רכש לואי התשיעי את שרידיו שלו תמורת סכום מלא מבלדווין השני, קיסר קונסטנטינופול. על שרידי הקודש שילם לואי 135,000 ליברות, בעוד שעל בניית הקפלה שילם 40,000 ליברות. ב-1241 נוסף גם חלק מהצלב האמיתי לרשימת שרידי הקודש.

לחץ לעבור למפה!

כנסיית סנט שאפל

ארמון ורסאי Chateau de Versailles 

וגני ורסאי הסמוכים לו הם שריד מוחשי ומרהיב לתקופת המלוכה בצרפת והסמל החשוב ביותר לדיסונס שבין הפאר והשפע שידעו האצולה והמלוכה אל מול השפל והעוני אלין הגיעו בני המעמד הנמוך. העובדה שהארמון המפואר הזה נמצא מחוץ לפריז הוא חלק מהסמל לנתק שאחז במלוכה שהביא בסוף לקיומה של המהפכה הצרפתית.

הארמון נמצא קילומטרים ספורים דרומית-מערבית לפריז וניתן לשלבו בקלות בטיול בעיר. הארמון שימש כמקום משכנם הרשמי של מלכי צרפת בסוף המאה ה-17 ובמאה ה-18, ובזכות שימור קפדני ומדוקדק גם ביקור כיום ממחיש את השפע והפאר שהיו נהוגים אז.

מתחם ורסאי הגדול כולל את הארמון המרכזי, גנים הפרושים על שטח עצום, שני ארמונות קטנים- הטריאנון הגדול והטריאנון הקטן, ואחוזת מארי אנטואנט (כפר המלכה). הגנים תוכננו על ידי אנדרה לה-נוטרה, וכוללים שטח רחב של צמחייה מטופחת, שבילים סימטריים, פסלים, מזרקות ותעלות מים בה שטו גונדולות וסירות. גני ורסאי הם דוגמא קלאסית לסגנון גנים צרפתי המשקפים תפיסה של עליונות האדם על הטבע- לא תראו כאן צמחייה פראית וטבעית, אלא גיזום גיאומטרי של עצים וערוגות.

לחץ לעבור למפה!

ארמון ורסאי

הקטקומבות של פריז Les catacombes de Paris

הן אתר קבורה מפורסם שנפרש כרשת מחילות וחדרים תת-קרקעיים בפריז.

הקטקומבות נמצאות באזור ששימש כמחצבת אבן גיר בתקופת האימפריה הרומית, והומר לאתר קבורה המוני בסוף המאה ה-18.

כדי להתמודד עם מצב התברואה הלקוי של בתי הקברות של פריז, התקבלה החלטה להעתיק ממקומן את העצמות מקברי האחים ולהעבירן אל מחילות המחצבה התת-קרקעית הנטושה שבעיר.

אורך המחילות הפתוחות לציבור הוא 1.7 ק"מ בערך.

הן מצויות כעשרים מטרים מתחת לפני האדמה, וניתן להיכנס לתוכן מכיכר דנפר-רושרו (place Denfert-Rochereau).

מסלול הביקור התיירותי עובר תחת אזור הרובע הארבעה-עשר של העיר בלבד.

הכניסה לקטקומבות מוגבלת, ומקטע הקטקומבות הפתוח לציבור הוא רק חלק קטן מרשת נרחבת של מחילות תת-קרקעיות שנפרשת על-פני למעלה מ-300 קילומטר.

לחץ לעבור למפה!

הקטקומבות של פריז

אקווריום דה פריז Aquarium de Paris

מורכב בעצם מ-60 אקווריומים שונים, הוקם על מנת להציג את העולם הימי של מדינות טרופיות שונות. כיום ניתן למצוא בו מעל 5,000 בעלי חיים ימיים מכ-350 מינים שונים. בתוך האקווריומים מחולקים בעלי החיים לפי מינים ומקורות גאוגרפיים.
עבור הילדים מדובר בחוויה מרגשת ומלהיבה, ועבור המבוגרים מדובר בחוויה מרגיעה מאוד. אחת האטרקציות המלהיבות במקום היא בריכת הכרישים. אטרקציה נוספת היא בריכת הליטוף, בה הילדים (וגם ההורים) מוזמנים להכניס יד למים וללטף את הדגים הצבעוניים ששוחים להם בנחת. בנוסף לתצוגות המרשימות, מתקיימים במקום מופעים כמו מופע פיראטים ותיאטרון בובות, לצד הקרנות של סרטי טבע וסדנאות יצירה לילדים.

כתובת: 5 Avenue Albert de Mun, 75016 Paris

האקווריום של פריז

האקווריום של חיי הים SEA LIFE Val d'Europe

למעלה מ-2250 יצורים ו-230 מינים ממתינים לכם מתחת למים ב-SEA LIFE פריז. תפגשו 12 מינים של כרישים, כוכבי ים, סוסי ים, צבים ירוקים, ועוד רבים!

תגעו בכוכבי ים ועוד יצורים בבריכות הסלע. שכשכו מטה לאזור הפינגווינים לחוויה חושית חדשה לגמרי עם פינגוויני הג'נטו. תגיעו לפינות היצירה ליצור יצור ימי משלכם ותראו אותו מתעורר לחיים באקווריום הוירטואלי.

מרגישים ממש כמו בצלילה, רק בלי להירטב.

ממוקם ממש במרכז הקניות Val d'Europe ובמרחק 7 דקות נסיעה מדיסנילנד פריז. ככה שאם אתם בונים לכם מסלול לחופשה, קחו את זה בחשבון.

כתובת: SEA LIFE Val d'Europe

6e991381909cffcb6ca33f66b8df5fa3.jpg

גן החיות של פריז Paris Zoo - Parc Zoologique de Paris

הפארק הזואולוגי של פריז, שכונה בעבר פארק הטבע הזואולוגי Bois de Vincennes Zoological Park, עבר לאחרונה שנתיים של עבודות שיפוץ. כל בתי הגידול בבעלי חיים מקובצים לחמישה אזורים:

 אירופה, מדגסקר, סודאן ויש גם אזור אמזון (Amazone).

בסודן ניתן לצפות למראות של אריות, ג'ירפות וזברות (באותו אזור, אך למרבה המזל עבור האריות, לא באותה מתחם). באירופה יש זאבים, לינקסים, לוטרות, באמזון יש יגוארים, קופים ומקווים, בפטגוניה יש פינגווינים, פומות ופודוסים.

ואלה רק חלק מהאזורים וכמה מבעלי החיים. יש גם ציפורים, לטאות, נחשים, טרנטולות, צפרדעים, דגים, יונקים גדולים כקטנים ... בואו רק נגיד שאם אתם חובבי בעלי חיים, גן החיות יצליח להעלות חיוך גדול על פניכם.

כתובת: Avenue Daumesnil, 75012 Paris

גן החיות של פריז

פארק אסטריקס Parc Astérix

הפארק מבוסס על סדרת ספרי הקומיקס "אסטריקס" (מאת אלבר אודרזו ורנה גוסיני). לפארק כ-1,800,000 מבקרים בשנה, והוא פארק השעשועים הפופולרי ביותר בצרפת אחרי יורו דיסני.

והוא נודע בהיותו פארק המתמחה ברכבות הרים. הפארק קרוי על שמו של גיבור העל אסטריקס, שכיכב בסדרת ספרי קומיקס מצליחה בצרפת.

בפארק מבקרים מדי שנה קרוב לשני מיליון מבקרים והוא נמצא בעיירה בשם פליילי (Plailly) כ-35 ק"מ מצפון לפריז . הפארק מחולק לארבעה אזורים, כאשר כל אחד מהם מעוצב בסגנון אחר: רומאי, ויקינגי, יווני ועתידני.

הפארק נודע במיוחד ברכבות ההרים המהירות המצויות בו. לאמיצים מביניכם מציע הפארק את אחת מרכבות ההרים הגדולות בעולם, המכונה הרכבת של זאוס (Tonerre de Zeus), העשוייה כולה מעץ וביכולתה לנסוע במהירות של 80 קמ"ש. רכבת נוספת היא גודוריקס (Goudurix), אשר נוסעת לאורך למעלה מקילומטר ומבצעת שבעה לופים מאתגרים ביותר.

הפארק מספק עוד שלל מתקנים ומופעים, פרט לרכבות ההרים. תוכלו למצוא בו מתקני מים שונים, כגון: אבובים, מגלשות מים ועוד. הפארק מצויים גם מערה סודית, קרוסלות, מיני רכבת, דולפינריום עם מופעים שונים, לצד מופעי רחוב והצגות.

כתובת: 60128 Plailly

פארק אסטריקס

ביקור באיצטדיון של פ.ס.ז PSG Stadium Tour

נצא לסיור באצטדיון PSG, איצטדיון הבית המפורסם של פריז סן ז'רמן, פארק דה פרינס. תבקרו ביציעים, בחדרי ההלבשה, בטרקליני VIP, בחדר העיתונות ועוד. 

סיור רב לשוני מודרך קולי המודיע לך על כל צעד.

למעשה תעמודו במקום שבו עמדו אגדות מקומיות כמו זלאטן, ניימאר, מסי ומבאפה כחלק מסיור מודרך קולי מאחורי הקלעים. לצד המגרש, תבקרו בספסל המחליפים, תיכנסו לחדרי ההלבשה של השחקנים ותסתכלו בתא הנשיאותי - אלו המקומות שבהם מתרחשת הדרמה!

תעקבו אחרי ההצלחות של הקבוצות הפריזאיות המפורסמות מתקופות שונות בחדר ההיסטוריה הסוחף, ואל תשכחו לבדוק את קיר הגביעים!

שעות פתיחה: 10:00 - 18:00

כתובת: Parc des Princes

Image by Moahad Saqib

כרטיס "כיף משפחתי" - Paris Family Fun Pass

משלב כמה פעילויות ידידותיות בפריז, מיועד למשפחות. כחלק מהפס, תזכו לבקר בחמישה אזורים מלאים בחיות בר בפארק זואולוגי דה פריז, לפגוש את הסלבריטאים האהובים עליכם במוזיאון השעווה של Grévin, ולדלג על פני ההמונים עם פתור מתור ל-Grande Galerie de l'Evolution.

מה כלול?

1.  גן החיות של פריז Paris Zoo - Parc Zoologique de Paris

2. מוזיאון השעווה של גרווין Grévin Wax Museum

3. Grande Galerie de l'Évolution: Skip The Line

קוד הנחה של 10%.

ה-Paris Family Fun Pass כולל גם הנחה של 10% (לכל) המקומות האחרים בעיר, כמו הלובר, שייט בסיין, אקווריום פריז, Cite des Sciences ו-Hop-on Hop-off Bus. ניתן להשתמש בקוד ההנחה עד 5 פעמים לאדם.

FAMILY FAN - PIC.png
FAMILY FAN - MAP.png

כרטיס "העיר פריז" - Paris City Card

כרטיס העיר פריז הוא המפתח התרבותי שלכם לעיר האורות. בכרטיס הקומבו הזה תקבלו גישה לשניים מהאטרקציות המפורסמות ביותר של צרפת: מוזיאון הלובר ומגדל אייפל. תיהנו גם משייט סיור קסום לאורך נהר הסיין ומאפליקציה סופר שימושית למדריך אודיו.

אם כל זה לא הספיק, תקבלו גם הנחה אישית של 10% לשימוש באטרקציות ופעילויות אייקוניות אחרות בפריז ב-Tiqets, כמו ארמון ורסאי, שער הניצחון, הקטקומבות של פריז, מוזיאון ל'אורנג'רי, ועוד!

מה כלול?

1.  מגדל אייפל Eiffel Tower

2. מוזיאון הלובר Louvre Museum

3. שייט על הסיין Bateaux Parisiens

4. אפליקציית מדריך קולי City Tour of Paris: Audio Guide App

CITY CARD - PIC.png
CITY CARD - MAP.png

לרשימת האטרקציות המלאה שלנו באתרים:

אטרקציות מאתר גט יור גייד
אטרציות מאתר טיקטס
bottom of page