top of page

קברט

מולן רוז' - Moulin Rouge

ליד אחת מתחנות הרוח של מונמרטר, נמצא המועדון עם סמל טחנת הרוח האדומה. מולן רוז' הוא אחת האטרקציות החשובות בפריז כבר הרבה שנים. נמצא ברובע ה-18 בפריז ומציע מופעי קרקס עם חיות, נחשים, כלבלבים, ג'ינגולים וכמובן ריקודים מרשימים ומפתיעים. במקום תוכלו גם לאכול ארוחת ערב ולשתות שמפניה. המולן רוז' נבנה על ידי שני עסקנים מומלחים שרצו לאפיין את המקום לאוכלוסייה מהמעמד העליון כך שיגיעו אל הרובע האופנתי בשנת 1889. במקום הייתה תפאורה נועזת ומינית והוצעו בו שמפניות, אוכל וריקודים פרובוקטיביים. זה כנראה היה המתכון המנצח כי המקום הפך להצלחה מסחררת.

מולן רוז' ידוע גם כמקום הולדת ריקוד הקאן קאן. זהו ריקוד קשה ותובעני, שמוצאו בצרפת של ראשית המאה ה-19. הוא מבוצע על ידי מספר של רקדניות הרוקדות זו לצד זו בשורה, לבושות בגרביים ארוכים וחצאית בעלת הרבה שכבות. מדי פעם מרימות הרקדניות את השמלות בצורה פרובוקטיבית, כך שחלק מרגליהן נחשפות. בראשית ריקוד הקאן קאן, הוא היה ריקוד זוגות של גברים ונשים, אך בהדרגה הפך לריקוד ראווה המוצג לעיני קהל - ממש כהופעה במועדוני לילה ובתי בושת. במהלך השנים הוסיפו הרקדניות גם אלמנטים של אקרובטיקה, צעקות ומחוות טיפוסיות כמו הרמת החצאית עד מעל הראש, בעיטות, קפיצות וכדומה.
הריקוד צבר פופולרית רבה והוא הוליד מאוחר יותר את הקברט.

כתובת: 82 Boulevard de Clichy, 75018 Paris

מולן רוז'

קרייזי הורס  Crazy Horse Paris

מועדון קרייזי הורס ממוקם במשכן שאכלס בעבר 12 מרתפי יין, שחוברו יחדיו. המועדון פתח את שערין בשנת 1951. אלה ברנרדה (Alain Bernardin) ניהל את המקום במשך כמה עשורים, עד מותו בהתאבדות בשנת 1994. כיום בניו מנהלים את המקום.

הרקדניות במועדון נבחרות בכוונה כך שיהיה קשה להבחין ביניהן בעת הופעתן על הבמה, מבחינת גובה ומבחינת מידת וצורת החזה. בעלי המועדון השתתפו ביצירתם של מופעים דומים בערים אחרות גדולות כמו לאס וגאס. המועדון אירח אמניות ידועות-שם שונות, שערכו מופעי עירום במספר הופעות מוגבל. בהן ניתן למנות את דיטה פון טיז, כרמן אלקטרה, אריה קרסנדו מהפרדיסו גילרז, אריאל דומבסל ופמלה אנדרסון.

כתובת: 12 Avenue George V, 75008 Paris

קרייזי הורס

לידו Lido de Paris

אורך המופע הוא כשעה וחצי וכולל חבילות פינוקים המציעות שמפניה, קינוחים מענגים ומעדנים לרוב בעבודתו של צוות המטבח הכולל 35 טבחים וקונדיטורים.

המועדון הוותיק מספק חוויה חושית מסעירה המשלבת אקרובטים, נגנים ורקדניות הלבושות בלבוש מינימלי אך מרשים, ישנן הופעות המותאמות לילדים. המופע נחשב לאחד הנחשקים והמבוקשים בסצנת המועדונים של פאריז ומספק גרסה עדכנית, חדשנית ועוצרת נשימה למופע הקברט המסורתי.

הכניסה למופע במועדון לידו פריז מהווה מעבר לעולם אחר של ממש הכולל אורות, מוזיקה וריקוד קברט מפורסם. החוויה מהמופע המושקע והאיכותי מלווה באכילה, שתייה והתרווחות במקומות ישיבה נוחים ומפנקים.

כתובת: 116 Av. des Champs-Élysées, 75008 Paris

לידו פריז
bottom of page