top of page
  • תמונת הסופר/תItay Alon

עדכוני קורונה בצרפת

עודכן: 25 ביוני 2020


24.06.2020

ירידה משמעותית בתחלואה של וירוס הקורונה בצרפת.


אבחון מקרים חיוביים חדשים של וירוס הקורונה בצרפת ירדו מתחת לסף 100 לראשונה מאז ה- 4 במרץ ביום רביעי ומספר מקרי המוות הנוספים הקשורים למחלה ירד גם הוא בחדות. על פי נתוני משרד הבריאות הצרפתי, היו רק 81 מקרים מאושרים חדשים של COVID-19 ברביעי, לעומת 517 ביום שלישי והממוצע היומי בשבוע האחרון עומד על 453 מקרים חדשים. מספר האנשים שמתו מהוירוס בצרפת עלה ב-11, ל-29,731, לעומת 57 יום לפני כן, אז נכללו הנתונים השבועיים של בתי אבות, וממוצע שבועי של 18. עם הנתונים המשמחים חשוב לזכור שמניין ההרוגים בצרפת הוא החמישי בגובהו בעולם.


14.06.2020

מקרון בשידור הטלוויזיוני לאומה


נשיא צרפת עמנואל מקרון נשא נאום טלוויזיוני מתוך לחץ גובר על הטיפול של ממשלתו בנגיף. הנאום היה הרביעי שלו מאז תחילת המשבר.

"המאבק בנגיף לא נגמר," אמר מקרון. "אבל אני שמח ... על הניצחון הראשון נגד המגיפה."

עוד הודיע נשיא צרפת ​בנאומו:

החל ממחר, 15 ביוני, כל צרפת תוגדר כ"אזור ירוק "בכל הנוגע לסיכון הקורונה. כמעט כל מגבלות הנעילה יוסרו, מה שמאפשר לברים ולמסעדות להיפתח שוב, בעיקר באזור פריז, שם הוגבלה פעילותם. השטחים מעבר לים מיוט וגואיאנה הצרפתית יישארו מסווגים כאזורים "כתומים" כל בתי הספר והפעוטונים יוכלו להיפתח מחדש החל מיום שני, 22 ביוני ביקורים ביתיים סיעודיים שוב יתאפשרו התכנסויות גדולות יישארו מוגבלות.

צרפת תבקש לקדם "עצמאות" לאומית ואירופית גדולה יותר תוך בניית כלכלה חזקה ובת קיימא לאחר הסגר. זה יגרום להפחית את הריכוזיות הפוליטית של צרפת, עם אזורים שניתנים להם יותר אוטונומיה לקבל החלטות.

בחודש יולי יישא הנשיא נאום נוסף ובו ידבר על תוכניות מדיניות ארוכות טווח לפיתרון משבר הקורונה.

מקרון פנה גם לתנועת "החומר השחור" ונשבע היום לעמוד בתוקף נגד גזענות. הנשיא אמר כי על צרפת לבחון מחדש את קשריה עם אפריקה. עם זאת, הוא התעקש כי צרפת לא תוריד פסלים של דמויות שנויות במחלוקת, קולוניאליות, כפי שקרה בכמה מדינות אחרות בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד בארצות הברית ובעקבות הפגנות ברחבי העולם נגד אי צדק גזעי.


07.06.2020

ההנחיות כרגע בצרפת:


1. אין מפגשים ציבוריים של יותר מעשרה אנשים. מותר לפגוש חברים ובני משפחה שוב, אך עם הגבולות. אם אתה נפגש במקום ציבורי אתה צריך להיות בקבוצה של לא יותר מעשרה, אם כי אין מגבלה על התכנסויות בתוך מגורים פרטיים.


2. מסכות - מסכות הן חובה בתחבורה הציבורית (כולל מוניות) ובחנויות ומבנים ציבוריים רבים. הממשלה נתנה לבעלי העסקים את שיקול הדעת אם לדרוש מסכה או לא, כך שאם אתה רואה שלט בחנות או במשרד אומר לך ללבוש מסכה זו לא סתם בקשה. חנויות מסוימות גם דורשות מהלקוחות להשתמש בג'ל ידני עם כניסתם. מסכות אינן חובה במרחבים ציבוריים כמו ברחובות למשל, אך מומלץ להיעזר בהן, ובחללים כמו חופים, פארקים וגנים רשויות מקומיות יכולות להחליט אם להפוך אותם לחובה או לא, כדי לבדוק את השלטים במקום בו אתם מבקרים.


3. בלי להתנשק (אין לי מושג איך הם מתכוונים לאכוף את זה חחחח). נשיקת הלחי הכפולה (או לעיתים הטרבל) הידועה בשם la bise היא חלק מרכזי בתרבות הצרפתית, אולם כעת הממשלה אמרה לאנשים לא לעשות זאת מכיוון שהיא מסתכנת בהפצת זיהום, כאשר לחיצות ידיים אסורות באופן דומה.


4. אין להתקרב יותר ממטר. העצות לנקיטת אמצעי התרחקות חברתית והיגיינה בצרפת נותרו ללא שינוי - אנשים מתבקשים לעקוב אחר עצות בריאות בסיסיות, כולל לא להתקרב יותר ממטר לאנשים אחרים, לשטוף ידיים לעיתים קרובות, להשתמש בג'ל יד ולהשתעל למרפקיהם.


5. אין נסיעות בינלאומיות לא חיוניות למרות שנסיעות בתוך צרפת כעת אין מגבלות, עדיין קיימות בקרות הדוקות בגבול. רק נסיעות חיוניות מותרות לצרפת וכל מי שחוצה את הגבול זקוק להיתר נסיעה בינלאומי. הגבלה זו תימשך עד 15 ביוני לפחות, והיא עשויה להיות ארוכה יותר לנסיעות מחוץ לאירופה.


6. אין משרדים - מקומות עבודה ברחבי צרפת נפתחים בהדרגה מאז ה- 11 במאי, אך נכון לעכשיו הממשלה מבקשת שאנשים שיכולים לעבוד מהבית ימשיכו לעשות זאת. זאת בכדי להימנע מצפיפות במשרדים ובעיקר בערים בתחבורה ציבורית בשעות העומס.


7. אין בתי קולנוע למרות שהרבה מקומות נפתחים מחדש, לא כל בתי העסק קיבלו אישור. אולם בתי הקולנוע אמורים להיפתח מחדש ב -22 ביוני. בחלק מהמקומות האחרים זה תלוי היכן אתה גר. צרפת מחולקת כעת לאזורים ירוקים וכתומים (עם שיעורי זיהום גבוהים יותר), כאשר האזור הכתום תופס את אזור איל-דה-פראנס הגדולה יותר. מכוני כושר, בריכות שחייה, אתרי קמפינג ואירוח תיירותי אחר, תיאטראות ומוזיאונים גדולים יותר פתוחים כעת באזור הירוק, אך לא ייפתחו מחדש עד ה -22 ביוני באזור הכתום. מקומות מחויבים לנקוט אמצעי היגיינה ולהבטיח שלקוחותיהם וצוות העובדים יוכלו להתרחק באופן חברתי בבטחה.


8. אין משחקי כדורגל ,רוגבי או קונצרטים - התקהלויות המוניות של יותר מ -5,000 איש עדיין אסורות וסביר להניח שלא יחזרו לפני ספטמבר. ליגות הרוגבי והכדורגל הצרפתיות הצהירו שניהם על עונת 2019/20 ומתכננים להפעיל מחדש את העונה החדשה בספטמבר.


9. טרסות קפה בלבד - ברוב הארץ, ברים, בתי קפה ומסעדות נפתחו מחדש במלואם, אך באזור פריז מותר רק לבעלי מרפסת חיצונית לפתוח מחדש, כאשר כל הלקוחות יושבים בחוץ. מסכות נדרשות גם כשאתה נכנס, אך ניתן להסיר אותן לאחר שאתה יושב.


10. בית ספר יגבילו את מספר התלמידים לא יותר מ 15 בכיתה - בתי הספר ברחבי צרפת נפתחים בהדרגה, כך גם כל מוסדות החינוך למעט בתי ספר תיכוניים (לייקים) באזור הכתום ואוניברסיטאות ולא מורשים להיפתח מחדש. אך קיימות המון מגבלות היגיינה, כולל איסור על שיעורים של יותר מ -15 תלמידים (או 10 בפעוטונים).


11. אין מכוניות (בכמה רחובות) אם אתם בפריז, היזהרו משינויים בחוקי התעבורה. הרשויות המקומיות הצהירו על רחובות רבים מחוץ לתחום לכל סוגי הרכבים. חלקם נסגרו כדי לאפשר לטרסות של בתי קפה להתרחב ואילו אחרים - כמו Rue de Rivoli - הפכו לנתיבי אופניים כדי לעודד אנשים נוספים לרכוב על אופניים ולהישאר מחוץ לתחבורה הציבורית הצפופה. אם אתה נוסע בתחבורה ציבורית בפריז בשעות העומס, תזדקק לעדות שתאמר כי הנסיעה שלך היא מסיבות עבודה חיוניות.


תורגם מאתר צרפתי😉


31.05.2020


החל מה -2 ביוני, לראשונה מאז הושבתה צרפת באמצע מרץ, אנשים יוכלו לנסוע יותר מ- 100 ק"מ מבתיהם, פארקים ציבוריים ייפתחו ומסעדות, בתי קפה וברים יאפשרו להגיש שירותים ללקוחות במקום.


בנאום שנערך ביום חמישי האחרון אמר ראש הממשלה אדוארד פיליפ שהמדינה נכנסת לשלב השני של הסרת המגבלות והממשלה תסיר יותר ויותר מגבלות אם המצב יתפתח לטובה.

מאז הסתיים הסגר ב- 11 במאי, קצב התחלואה משתפר לטובה. לפי ראש הממשלה: "אנחנו נמצאים במצב הרבה יותר טוב ממה שציפינו". חלה ירידה משמעותית ויציבה באשפוזים.

צרפת אישרה 183,275 מקרי קורונה מאומתים ויותר מ 28,600 מקרי מוות.


כשמסעדות, בתי קפה וברים יפתחו מחדש ביום שלישי, יהיו מגבלות. יש לרווח בין שולחנות במרחק של כשלושה מטרים זה מזה ועובדים וסועדים (כשעוזבים את שולחנם) יצטרכו ללבוש מסכות פנים. אסטרטגיה מאוד דומה לשלנו כאן בארץ ובאופן כללי בעולם. בפריז המצב קצת שונה ביחס לשאר צרפת. פריז עדיין נמצאת באזור הכתום (אזור בסיכון). ונכון להרגע הפתיחה מתוכננת ל-22 ביוני.


לאחר כל זה, תהיה הערכה נוספת - ואם הכל יתנהל כמתוכנן, צרפת תעבור לשלב השלישי של פתיחה מחודשת, עם בריכות שחייה, חדרי כושר ובתי קולנוע בחזרה לעסקים.מוזמנים להצטרף אלינו לקבוצת הוואטסאפ והפייסבוק של המטיילים בפריז ולהישאר מעודכנים.

קבוצה חדשה למטיילים בפריז בחסות אתר www.post2coast-paris.co.il

הצטרפות לקובצת הפייסבוק: https://bit.ly/3btCEvW

הצטרפות לקבוצת הוואטסאפ: https://bit.ly/2UFktMO
327 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page